Fast Permissions Administration (8.x-2.0-beta1) - en to sv translation catalogue (6 entries)

en: Permission
sv: Behörighet

en: Show descriptions
sv: Visa beskrivningar

en: Hide descriptions
sv: Dölj beskrivningar

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
sv: Höj minnesgränsen genom att redigera parametern memory_limit i filen %configuration-file och starta sedan om webbservern (eller be din systemadministratör eller webbleverantör om hjälp).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
sv: Denna behörighet ärvs från rollen verifierad användare.

en: Checked
sv: Kontrollerad
