Fast Permissions Administration (8.x-2.0-beta1) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Administration
tr: Yönetim

en: Permission
tr: İzinler

en: Show descriptions
tr: Açıklamaları göster

en: Filter:
tr: Filtre:

en: Hide descriptions
tr: Açıklamaları gizle

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
tr: Bellek limitini, %configuration-file dosyasında yeralan memory_limit parametresini değiştirerek yükseltip, ardından web sunucunuzu yeniden başlatınız (ya da destek için sistem yöneticiniz veya barındırma hizmeti sağlayınızla iletişime geçiniz).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
tr: Bu izin, kimliği onaylanmış kullanıcı rolünden devralınmıştır.

en: All modules
tr: Tüm eklentiler

en: Checked
tr: İşaretli
