Fraction (2.2.0) - en to hu translation catalogue (24 entries)

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Value
hu: Érték

en: Number
hu: Szám

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Max
hu: Legfeljebb

en: Percentage
hu: Százalék

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Decimal
hu: Decimális

en: Precision
hu: Pontosság

en: About
hu: Leírás

en: Numeric
hu: Szám

en: Min
hu: Legkisebb

en: And max
hu: És legnagyobb

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Filter format
hu: Szűrőformátum

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Exposed
hu: Felfedett

en: Display prefix and suffix.
hu: Elő- és utótag megjelenítése.

en: Display with prefix and suffix.
hu: Megjelenítés elő- és utótaggal.

en: Separator: @separator
hu: Elválasztó: @separator

en: Display prefix and suffix
hu: Elő és utótag megjelenítése

en: Min placeholder
hu: Minimum helykitöltője

en: Max placeholder
hu: Maximum helykitöltője
