Fraction (2.3.0) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Value
it: Valore

en: Number
it: Numero

en: Separator
it: Separatore

en: Percentage
it: Percentuale

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Decimal
it: Decimale

en: Precision
it: Precisione

en: About
it: Informazioni

en: Numeric
it: Numerico

en: And max
it: E max

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Filter format
it: Formato del filtro

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Exposed
it: Esposto

en: Display prefix and suffix.
it: Mostra prefisso e suffisso.

en: Display with prefix and suffix.
it: Mostra con prefisso e suffisso.

en: Display prefix and suffix
it: Visualizza prefisso e suffisso
