Fragments (2.0.1) - en to da translation catalogue (48 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Page
da: Side

en: Published
da: Udgivet

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authoring information
da: Forfatter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: author
da: forfatter

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Not published
da: Ikke udgivet

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Apply
da: Udfør

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Created by
da: Oprettet af

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser
