FreeAgent API (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (79 entries)

en: user
fa: کاربر

en: Status
fa: وضعیت

en: Description
fa: توضیحات

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Currency
fa: واحد پول

en: project
fa: پروژه

en: Projects
fa: پروژه‌ها

en: Project
fa: پروژه

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Country
fa: کشور

en: Category
fa: دسته بندی

en: Name
fa: نام

en: category
fa: دسته‌بندی

en: Open
fa: باز

en: Region
fa: ناحیه

en: Updated
fa: به‌روز

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: Last month
fa: ماه گذشته

en: Attachment
fa: پیوست

en: User
fa: کاربر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Year
fa: سال

en: Page
fa: صفحه

en: Contacts
fa: مخاطبین

en: Custom
fa: سفارشی

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Locale
fa: بومی سازی

en: Month
fa: ماه

en: Desc
fa: نزولی

en: Invoices
fa: فاکتورها

en: Day
fa: روز

en: Table
fa: جدول

en: May
fa: می

en: Role
fa: نقش

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Users
fa: کاربران

en: Task
fa: وظیفه

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Full name
fa: نام و نام خانوادگی

en: Jan
fa: ژانویه

en: Feb
fa: فوریه

en: Mar
fa: مارس

en: Apr
fa: آوریل

en: Jun
fa: ژوئن

en: Jul
fa: ژوئیه

en: Aug
fa: اوت

en: Sep
fa: سپتامبر

en: Oct
fa: اکتبر

en: Nov
fa: نوامبر

en: Dec
fa: دسامبر

en: Hours
fa: ساعت

en: Reference
fa: ارجاع

en: Client
fa: مشتری

en: Apply
fa: تایید

en: Tasks
fa: وظایف

en: Keyword
fa: کلید واژه

en: Offset
fa: جابجایی

en: Web services
fa: سرویس‌های وب

en: Expenses
fa: مخارج

en: This week
fa: این هفته

en: This month
fa: این ماه

en: Last week
fa: هفته گذشته

en: Current user
fa: کاربر جاری

en: Chart
fa: نمودار

en: - Any -
fa: - هر -

en: contact
fa: تماس

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Invoice id
fa: شناسه‎ی صورتحساب

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
