FreeAgent API (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (94 entries)

en: user
ru: пользователь

en: Status
ru: Статус

en: Description
ru: Описание

en: Comments
ru: Комментарии

en: Currency
ru: Валюта

en: project
ru: проект

en: Projects
ru: Проекты

en: Project
ru: Проект

en: Categories
ru: Категории

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Country
ru: Страна

en: Category
ru: Категория

en: Name
ru: Название

en: category
ru: категория

en: Open
ru: Открыть

en: Region
ru: Область

en: Updated
ru: Обновлено

en: Keywords
ru: Ключевые слова

en: Last month
ru: Последний месяц

en: task
ru: задача

en: Attachment
ru: Вложение

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Year
ru: Год

en: Page
ru: Страница

en: Contacts
ru: Контакты

en: Custom
ru: Собственная

en: Comment
ru: Комментарий

en: Locale
ru: Язык

en: Month
ru: Месяц

en: Desc
ru: По убыванию

en: Invoices
ru: Счета

en: Day
ru: День

en: Table
ru: Таблица

en: May
ru: Май

en: Role
ru: Роль

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Users
ru: Пользователи

en: Task
ru: Задание

en: Phone number
ru: Номер телефона

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Created date
ru: Дата создания

en: Full name
ru: Полное имя

en: Paid
ru: Оплачен

en: Jan
ru: янв

en: Feb
ru: фев

en: Mar
ru: мар

en: Apr
ru: апр

en: Jun
ru: июн

en: Jul
ru: июл

en: Aug
ru: авг

en: Sep
ru: сен

en: Oct
ru: окт

en: Nov
ru: ноя

en: Dec
ru: дек

en: Hours
ru: Часы

en: Reference
ru: Связь

en: Due date
ru: Срок

en: Overdue
ru: Просроченный

en: Town
ru: Город

en: Client
ru: Клиент

en: Apply
ru: Применить

en: Tasks
ru: Задачи

en: Keyword
ru: Ключевое слово

en: Offset
ru: Пропустить

en: Web services
ru: Веб-службы

en: Expenses
ru: Расходы

en: Billable
ru: Платные

en: This week
ru: Эта неделя

en: This month
ru: Этот месяц

en: This year
ru: Этот год

en: Last week
ru: Последняя неделя

en: User id
ru: ID пользователя

en: Current user
ru: Текущий пользователь

en: Exchange rate
ru: Обменный курс

en: - Any -
ru: - Любой -

en: contact
ru: контакт

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Organisation
ru: Организация

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Select any filter and click on Apply to see results
ru: Выберите любой фильтр и нажмите Применить для просмотра результата

en: Budget
ru: Бюджет

en: Data export
ru: Экспорт данных

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Address line 1
ru: Адрес

en: Address line 2
ru: Адрес (дополнительно)

en: Displaying @start - @end of @total
ru: Отображается с @start по @end из @total
