FreeAgent API (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (96 entries)

en: user
uk: користувач

en: Status
uk: Стан

en: Description
uk: Опис

en: Comments
uk: Коментарі

en: Currency
uk: Валюта

en: project
uk: проект

en: Projects
uk: Проекти

en: Project
uk: Проект

en: Categories
uk: Категорії

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: - None -
uk: - Немає -

en: Country
uk: Країна

en: Category
uk: Категорія

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: category
uk: категорія

en: Open
uk: Відкрито

en: Region
uk: Область

en: Updated
uk: Оновлено

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Last month
uk: Останній місяць

en: task
uk: завдання

en: Attachment
uk: Долучення

en: User
uk: Користувач

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Year
uk: Рік

en: Page
uk: Сторінка

en: Contacts
uk: Контакти

en: Custom
uk: Власний

en: Comment
uk: Коментар

en: Locale
uk: Мова

en: Month
uk: Місяць

en: Desc
uk: Спад

en: Invoices
uk: Рахунки-фактури

en: Day
uk: День

en: Table
uk: Таблиця

en: May
uk: тра

en: Role
uk: Роль

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Users
uk: Користувачі

en: Task
uk: Завдання

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Created date
uk: Дата створення

en: Full name
uk: Повна назва

en: Paid
uk: Оплачено

en: Jan
uk: січ

en: Feb
uk: лют

en: Mar
uk: бер

en: Apr
uk: кві

en: Jun
uk: чер

en: Jul
uk: лип

en: Aug
uk: сер

en: Sep
uk: вер

en: Oct
uk: жов

en: Nov
uk: лис

en: Dec
uk: гру

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Reference
uk: Посилання

en: Due date
uk: Термін виконання

en: Overdue
uk: Прострочений

en: Town
uk: Місто

en: Client
uk: Клієнт

en: Apply
uk: Застосувати

en: Tasks
uk: Завдання

en: Keyword
uk: Ключове слово

en: Offset
uk: Зміщення

en: Web services
uk: Вебслужба

en: Expenses
uk: Видатки

en: This week
uk: На цьому тижні

en: This month
uk: Цей місяць

en: This year
uk: Цей рік

en: Last week
uk: Останній тиждень

en: User id
uk: ID користувача

en: Current user
uk: Поточний користувач

en: Chart
uk: Діаграми

en: Exchange rate
uk: Курс обміну

en: - Any -
uk: - Усі -

en: contact
uk: контакт

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Organisation
uk: Організація

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Total hours
uk: Всього годин

en: Select any filter and click on Apply to see results
uk: Щоб побачити результат, виберіть довільний фільтр і натисніть "Застосувати"

en: Data export
uk: Експорт даних

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Address line 1
uk: Адресний рядок 1

en: Address line 2
uk: Адресний рядок 2

en: Displaying @start - @end of @total
uk: Показ @start - @end з @total

en: Address line 3
uk: Адресний рядок 3
