FreeAgent API (1.0.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (54 entries)

en: user
cy: defnyddiwr

en: Status
cy: Statws

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Categories
cy: Categorïau

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: - None -
cy: - Dim -

en: Country
cy: Gwlad

en: Category
cy: Categori

en: Name
cy: Enw

en: category
cy: categori

en: Open
cy: Ar agor

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Keywords
cy: Geiriau allweddol

en: Attachment
cy: Atodiad

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Year
cy: Blwyddyn

en: Page
cy: Tudalen

en: Custom
cy: Addasu

en: Comment
cy: Sylw

en: Locale
cy: Lleoliad

en: Month
cy: Mis

en: Day
cy: Dyddiad

en: Table
cy: Tabl

en: May
cy: Mai

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Last name
cy: Cyfenw

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Phone number
cy: Rhif ffôn

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Created date
cy: Dyddiad y crewyd

en: Full name
cy: Enw llawn

en: Jan
cy: Ion

en: Feb
cy: Chwef

en: Mar
cy: Maw

en: Apr
cy: Ebr

en: Jun
cy: Meh

en: Jul
cy: Gorff

en: Aug
cy: Awst

en: Sep
cy: Medi

en: Oct
cy: Hyd

en: Nov
cy: Tach

en: Dec
cy: Rhag

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: contact
cy: cyswllt

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: Total hours
cy: Cyfanswm oriau
