FreeAgent API (1.0.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (84 entries)

en: user
pt: usuário

en: Description
pt: Descrição

en: Comments
pt: Comentários

en: Currency
pt: Moeda Corrente

en: project
pt: projeto

en: Projects
pt: Projetos

en: Project
pt: Projeto

en: Categories
pt: Categorias

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Country
pt: País

en: Category
pt: Categoria

en: Name
pt: Nome

en: category
pt: categoria

en: Open
pt: Aberto

en: Region
pt: Região

en: Updated
pt: Atualizado

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Last month
pt: Último mês

en: task
pt: tarefa

en: Attachment
pt: Anexo

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Year
pt: Ano

en: Page
pt: Página

en: Contacts
pt: Contatos

en: Custom
pt: Personalizado

en: Comment
pt: Comentário

en: Locale
pt: Idioma

en: Month
pt: Mês

en: Desc
pt: Decrescente

en: Invoices
pt: Faturas

en: Day
pt: Dia

en: Table
pt: Tabela

en: May
pt: Mai

en: Role
pt: Papel

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Users
pt: Usuários

en: Task
pt: Tarefa

en: Phone number
pt: Telefone

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Created date
pt: Data de criação

en: Full name
pt: Nome completo

en: Paid
pt: Pago

en: Feb
pt: Fev

en: Apr
pt: Abr

en: Aug
pt: Ago

en: Sep
pt: Set

en: Oct
pt: Out

en: Dec
pt: Dez

en: Hours
pt: Horas

en: Reference
pt: Referência

en: Due date
pt: Data de vencimento

en: Town
pt: Cidade

en: Client
pt: Cliente

en: Apply
pt: Aplicar

en: Tasks
pt: Tarefas

en: Time Tracking
pt: Contagem de Tempo

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Web services
pt: Serviços web

en: Expenses
pt: Despesas

en: This week
pt: Esta semana

en: This month
pt: Este mês

en: This year
pt: Este ano

en: Last week
pt: Semana passada

en: User id
pt: Id de usuário

en: Current user
pt: Usuário atual

en: Exchange rate
pt: Taxa de câmbio

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: contact
pt: contato

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Select any filter and click on Apply to see results
pt: Selecione um filtro e clique em Aplicar para ver os resultados

en: Budget
pt: Orçamento

en: Data export
pt: Exportação de dados

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Displaying @start - @end of @total
pt: Exibindo @start - @end de @total
