FreeAgent API (1.0.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (77 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: Status
tr: Durum

en: Description
tr: Açıklama

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Currency
tr: Para birimi

en: project
tr: proje

en: Projects
tr: Projeler

en: Project
tr: Proje

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Country
tr: Ülke

en: Category
tr: Kategori

en: Name
tr: İsim

en: category
tr: kategori

en: Open
tr: Açık

en: Region
tr: Bölge

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Last month
tr: Geçen ay

en: Attachment
tr: Ek

en: User
tr: Kullanıcı

en: Email
tr: E-posta

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Year
tr: Yıl

en: Page
tr: Sayfa

en: Contacts
tr: İlişkiler

en: Custom
tr: Özel

en: Comment
tr: Yorum

en: Locale
tr: Yerelleştirme

en: Month
tr: Ay

en: Desc
tr: Azalan

en: Day
tr: Gün

en: Table
tr: Tablo

en: Role
tr: Rol

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Task
tr: Görev

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Full name
tr: Tam ad

en: Jan
tr: Oca

en: Feb
tr: Şub

en: Apr
tr: Nis

en: Jun
tr: Haz

en: Jul
tr: Tem

en: Aug
tr: Ağu

en: Sep
tr: Eyl

en: Oct
tr: Eki

en: Nov
tr: Kas

en: Dec
tr: Ara

en: Hours
tr: Saat

en: Reference
tr: Kaynak

en: Apply
tr: Uygula

en: Tasks
tr: Görevler

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Web services
tr: Web hizmetleri

en: This week
tr: Bu hafta

en: This month
tr: Bu ay

en: Last week
tr: Geçen hafta

en: Current user
tr: Şu anki kullanıcı

en: Chart
tr: Grafik

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: contact
tr: iletişim

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Select any filter and click on Apply to see results
tr: Herhangi bir süzgeç seçin ve sonuçları görmek için Uygula'ya tıklayın

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Displaying @start - @end of @total
tr: @start - @end / @total görüntüleniyor
