FreeAgent API (1.0.0-alpha4) - en to ku translation catalogue (45 entries)

en: user
ku: بەکارهێنەر

en: Status
ku: ڕەوش

en: Description
ku: دەربارە

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: Project
ku: پرۆژە

en: Categories
ku: هاوپۆلەکان

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Category
ku: پۆل

en: Name
ku: ناو

en: category
ku: هاوپۆل

en: Open
ku: کراوە

en: Region
ku: ناوچە

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Attachment
ku: پاشکۆ

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Email
ku: ئیمێل

en: Created
ku: درووستکراوە

en: All
ku: هەموو

en: Year
ku: ساڵ

en: Page
ku: پەڕە

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Locale
ku: شوێن

en: Month
ku: مانگ

en: Day
ku: ڕۆژ

en: Table
ku: خشتە

en: May
ku: جۆزەردان

en: Role
ku: ڕۆل

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Jan
ku: ڕێ

en: Feb
ku: ڕەش

en: Mar
ku: خاک

en: Apr
ku: بان

en: Jun
ku: پووش

en: Jul
ku: گەل

en: Aug
ku: خەر

en: Sep
ku: ڕەز

en: Oct
ku: گەڵا

en: Nov
ku: سەر

en: Dec
ku: بەفر

en: Tasks
ku: ئەرکەکان

en: Current user
ku: ئەم بەکارهێنەرە

en: contact
ku: پەیوەندی
