FreeAgent API (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (86 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: Description
nl: Beschrijving

en: Comments
nl: Reacties

en: Currency
nl: Valuta

en: Projects
nl: Projecten

en: Categories
nl: Categorieën

en: Date
nl: Datum

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Country
nl: Land

en: Category
nl: Categorie

en: Name
nl: Naam

en: category
nl: categorie

en: Region
nl: Gebied

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: Last month
nl: Afgelopen maand

en: Attachment
nl: Bijlage

en: User
nl: Gebruiker

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Year
nl: Jaar

en: Page
nl: Pagina

en: Contacts
nl: Contacten

en: Custom
nl: Aangepast

en: Comment
nl: Reactie

en: Month
nl: Maand

en: Desc
nl: Aflopend

en: Invoices
nl: Facturen

en: Day
nl: Dag

en: Table
nl: Tabel

en: May
nl: mei

en: Role
nl: Rol

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Users
nl: Gebruikers

en: Task
nl: Taak

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Full name
nl: Volledige naam

en: Paid
nl: Betaald

en: Jan
nl: jan

en: Feb
nl: feb

en: Mar
nl: mrt

en: Apr
nl: apr

en: Jun
nl: jun

en: Jul
nl: jul

en: Aug
nl: aug

en: Sep
nl: sep

en: Oct
nl: okt

en: Nov
nl: nov

en: Dec
nl: dec

en: Hours
nl: Uren

en: Reference
nl: Referentie

en: Due date
nl: Vervaldag

en: Town
nl: Stad

en: Client
nl: Afnemer

en: Apply
nl: Toepassen

en: Tasks
nl: Taken

en: Keyword
nl: Trefwoord

en: Web services
nl: Webservices

en: Billable
nl: Factureerbaar

en: This week
nl: Deze week

en: This month
nl: Deze maand

en: This year
nl: Dit jaar

en: Last week
nl: Afgelopen week

en: User id
nl: Gebruikers-ID

en: Current user
nl: Huidige gebruiker

en: Chart
nl: Grafiek

en: Exchange rate
nl: Wisselkoers

en: - Any -
nl: - Elk -

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Organisation
nl: Organisatie

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Issue Date
nl: Uitgavedatum

en: Total hours
nl: Totaal aantal uren

en: Select any filter and click on Apply to see results
nl: Selecteer een van de filters en klik op 'Toepassen' om het resultaat te zien

en: Asc
nl: Oplopend

en: Address line 1
nl: Adresregel 1

en: Address line 2
nl: Adresregel 2

en: Displaying @start - @end of @total
nl: @start - @end van @total

en: Payment terms in days
nl: Betalingstermijn in dagen
