Freecaster (2.0.0) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Settings
de: Einstellungen

en: Sync
de: Synchronisierung

en: Access denied
de: Zugriff verweigert

en: Never
de: Nie

en: Channel name
de: Kanalname

en: Cache lifetime
de: Minimale Cache-Lebensdauer

en: Channels
de: Kanäle

en: About
de: Über

en: pixels
de: Pixel

en: Video ID
de: Video-ID

en: Proxy
de: Vertretung

en: Channel ID
de: Kanal-ID

en: Resource title
de: Titel der Ressource

en: Default name of the media item
de: Standardname des Mediums

en: The source URL of the resource
de: Die Quell-URL der Ressource

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
de: Das entfernte Miniaturbild konnte nicht von {url} heruntergeladen werden.

en: Width: %width pixels
de: Breite: %width Pixel

en: Height: %height pixels
de: Höhe: %height Pixel
