Friggeri CV (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Icon
fr: Icône

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Picture
fr: Image

en: item
fr: élément

en: Heading
fr: Entête

en: Items
fr: Éléments

en: Domain
fr: Domaine

en: Create profile
fr: Créer le profil

en: Profile
fr: Profil

en: Color picker
fr: selectionneur de couleur

en: Profiles
fr: Profils

en: Edit profile
fr: Modifier le profil

en: Additional information
fr: Informations complémentaires

en: Employer
fr: Employé

en: Add profile
fr: Ajouter un profil

en: Delete profile
fr: Supprimer le profil

en: Left column
fr: Colonne de gauche

en: Column 1
fr: Colonne 1

en: Column 2
fr: Colonne 2

en: (active tab)
fr: (onglet actif)

en: Weight for row @number
fr: Poids pour la ligne @number

en: Horizontal Tabs
fr: Onglets horizontaux

en: -- Select --
fr: -- Sélectionner --

en: View profile
fr: Voir le profil
