Friggeri CV (1.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Name
hu: Név

en: Icon
hu: Ikon

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Picture
hu: Kép

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: item
hu: tétel

en: Heading
hu: Címsor

en: Items
hu: Tételek

en: Domain
hu: Domén

en: Create profile
hu: Profil létrehozása

en: Profile
hu: Profil

en: Sections
hu: Szakaszok

en: Color picker
hu: Színválasztó

en: Profiles
hu: Profilok

en: Edit profile
hu: Profil szerkesztése

en: Title color
hu: A cím színe

en: Additional information
hu: További tudnivaló

en: Add profile
hu: Profil hozzáadása

en: Delete profile
hu: Profil törlése

en: Left column
hu: Bal oszlop

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Weight for row @number
hu: @number. sor súlya

en: Horizontal Tabs
hu: Vízszintes fülek

en: -- Select --
hu: -- Kiválasztás --

en: section
hu: szakasz

en: View profile
hu: Profil megtekintése
