Front Page (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (23 entries)

en: Enable
ru: Включить

en: Enabled
ru: Включено

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Path
ru: Путь

en: Save Settings
ru: Сохранить настройки

en: Roles
ru: Роли

en: Mode
ru: Режим

en: Role
ru: Роль

en: Redirect your site HOME links to
ru: Переадресуйте ссылку первой страницы сайта на ...

en: Front Page
ru: Главная

en: Allows site admins setup custom front pages for the site.
ru: Расширенные настройки главной страницы

en: Front Page Override
ru: Переопределение главной страницы

en: Enable this if you want the front page module to manage the home page.
ru: Управление главной страницей вашего сайта с помощью модуля Front Page.

en: <p>Setup custom front pages for your site.</p>
ru: <p>Настройки главных страниц вашего сайта.</p>

en: <p>If a HOME link is set, the &lt;front&gt; placeholder will be replaced with this value instead of the standard front page.</p>
ru: <p>Если ссылка на главную страницу сайта установлена как &lt;front&gt; она будет замещена на ссылку установленную в настройках Front Page.</p>

en: Administer front page
ru: Управление front page.

en: Allow users to make changes to the front page settings.
ru: Разрешить пользователям вносить изменения в настройки Front Page.

en: Configure front page.
ru: Настройка front page.

en: Administer custom front page settings.
ru: Управление параметрами Front Page

en: Home links
ru: Ссылка на главную

en: Allows you to change the location of the &lt;front&gt; placeholder.
ru: Позволяет менять расположение &lt;главной страницы&gt;.
