Frontify (2.0.2) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Original image
fr: Image originale

en: Enable debug mode
fr: Activer le mode de débogage

en: Debug mode
fr: Mode debug

en: Alt text
fr: Texte alternatif

en: Image style
fr: Style d'image

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: Configure Image Styles
fr: Configurer les styles d'images

en: The path '@uri' is invalid.
fr: Le chemin '@uri' est invalide.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
fr: Brève description de l'image utilisée par les lecteurs d'écran et affichée lorsque l'image n'est pas chargée. Ceci est important pour l'accessibilité.
