Frontify Assets (2.0.4) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Remove
fr: Retirer

en: File Size
fr: Taille du fichier

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: File name
fr: Nom du fichier

en: File size
fr: Taille du fichier

en: Original image
fr: Image originale

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Media
fr: Média

en: Enable debug mode
fr: Activer le mode de débogage

en: File Name
fr: Nom du fichier

en: Debug mode
fr: Mode debug

en: Alt text
fr: Texte alternatif

en: Image style
fr: Style d'image

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: Created At
fr: Créé le

en: File Mime Type
fr: Type MIME du fichier

en: Configure Image Styles
fr: Configurer les styles d'images

en: The path '@uri' is invalid.
fr: Le chemin '@uri' est invalide.

en: Use local images for reusable media.
fr: Utiliser des images locales en tant que média réutilisable.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
fr: Brève description de l'image utilisée par les lecteurs d'écran et affichée lorsque l'image n'est pas chargée. Ceci est important pour l'accessibilité.
