FSK Demo (1.0.0) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: User Login
it: Login Utente

en: Submit
it: Invia

en: Author
it: Autore

en: Disabled
it: Disattivato

en: Date
it: Data

en: Number
it: Numero

en: Single
it: Singola

en: Multiple
it: Multipla

en: Required
it: Obbligatorio

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Custom
it: Personalizzato

en: E-mail address
it: Indirizzo e-mail

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: Select
it: Scegliere

en: Publisher
it: Editore

en: Telephone
it: Telefono

en: About
it: Informazioni

en: Radio buttons
it: Pulsanti di opzione

en: Vertical Tabs
it: Schede Verticali

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Fieldset
it: Riquadro

en: Textarea
it: Area di testo
