FSK Demo (1.0.1) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: User Login
de: Benutzeranmeldung

en: E-mail
de: E-Mail

en: Author
de: Autor

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Date
de: Datum

en: Number
de: Zahl

en: Password
de: Passwort

en: Single
de: Einfach

en: Multiple
de: Mehrfach

en: Required
de: Erforderlich

en: Default
de: Standard

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: E-mail address
de: E-Mail-Adresse

en: Range
de: Bereich

en: January
de: Januar

en: February
de: Februar

en: March
de: März

en: Select
de: Auswählen

en: Publisher
de: Herausgeber

en: Telephone
de: Telefon

en: About
de: Über

en: Radio buttons
de: Optionsschaltflächen

en: Dropdown
de: Auswahlliste

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Fieldset
de: Feldgruppe

en: Checkboxes
de: Kontrollkästchen

en: Textarea
de: Textbereich

en: Date Time
de: Datumsangabe

en: Other elements
de: Andere Elemente

en: Primary button
de: Primärer Button
