FSK Frontend (01.5) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: Version
tr: Sürüm

en: Name
tr: İsim

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Web Server
tr: Web Sunucusu

en: Database
tr: Veritabanı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: System
tr: Sistem

en: Other
tr: Diğer

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Installed
tr: Kurulu

en: New
tr: Yeni

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Memory limit
tr: Bellek sınırı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: No modules are available to uninstall.
tr: Kaldırılabilecek bir eklenti yok.

en: Sort descending
tr: Azalan sıralama

en: Sort ascending
tr: Artan sıralama

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Subscribe to @title
tr: Abone ol @title

en: Last Cron Run
tr: Son Dönemsel Görev Çalıştırması

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Drupal Version
tr: Drupal Sürümü

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Installation tasks
tr: Kurulum görevleri

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
tr: Makine adı: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: General System Information
tr: Genel Sistem Bilgileri
