FSK Frontend (01.7) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Description
hi: उल्लेख

en: Version
hi: संस्करण

en: Name
hi: नाम

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Web Server
hi: वेब सर्वर

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: System
hi: प्रणाली

en: Other
hi: अन्य

en: Uninstall
hi: स्थापना रद्द करें

en: Installed
hi: संस्थापित

en: New
hi: नया

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
