FSK Frontend (02.1) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Description
it: Descrizione

en: Version
it: Versione

en: Name
it: Nome

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Updated
it: Aggiornato

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Web Server
it: Server web

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: System
it: Sistema

en: Other
it: Altro

en: Uninstall
it: Disinstalla

en: Installed
it: Installato

en: New
it: Nuovo

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Memory limit
it: Limite di memoria

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: No modules are available to uninstall.
it: Non è possibile disinstallare alcun modulo.

en: Sort descending
it: Ordina in modo discendente

en: Sort ascending
it: Ordina in modo ascendente

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Subscribe to @title
it: Iscriviti a @title

en: Last Cron Run
it: Ultima esecuzione Cron

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Drupal Version
it: Versione di Drupal

en: First page
it: Prima pagina

en: Version: @module-version
it: Versione: @module-version

en: Requires: @module-list
it: Richiede: @module-list

en: Required by: @module-list
it: Richiesto da: @module-list

en: Installation tasks
it: Attività di installazione

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
it: Nome macchina: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
it[0]: La seguente motivazione impedisce la disinstallazione di @module.module_name:
it[1]: Le seguenti motivazioni impediscono la disinstallazione di @module.module_name:
