FullCalendar (3.0.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Display settings
fr: Paramètres d'affichage

en: Views
fr: Vues

en: Theme
fr: Thème

en: Year
fr: Année

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Height
fr: Hauteur

en: Month
fr: Mois

en: Week
fr: Semaine

en: Day
fr: Jour

en: Now
fr: Maintenant

en: List View
fr: Vue au Format Liste

en: Close
fr: Fermer

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: View settings
fr: Paramètres de la vue

en: Button text
fr: Texte du bouton

en: Title field
fr: Champ titre

en: Toolbar
fr: Barre d'outils

en: More info
fr: En savoir plus

en: Title format
fr: Format du titre

en: URL field
fr: Champ URL

en: Displays items on a calendar.
fr: Affiche les éléments dans un calendrier.

en: Default date
fr: Date par défaut.

en: Column header format
fr: Format d'en-tête de colonne
