FullCalendar (8.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Display settings
uk: Налаштування відображення

en: Center
uk: По центру

en: Label
uk: Мітка

en: Display
uk: Показ

en: Feed URL
uk: URL потоку

en: Options
uk: Опції

en: CSS class
uk: Клас CSS

en: Time zone
uk: Часовий пояс

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Month
uk: Місяць

en: Week
uk: Тиждень

en: Day
uk: День

en: All day
uk: Весь день

en: Close
uk: Закрити

en: Time format
uk: Формат часу

en: Today
uk: Сьогодні

en: Disable dragging
uk: Відключити перетягання

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Title field
uk: Поле заголовку

en: More info
uk: Розширена інформація

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
uk: Мітка цього поля, яка буде відображатися користувачам, якщо стиль вимагає цього.

en: Style settings
uk: Налаштування стилю

en: Extra options
uk: Додаткові параметри

en: Production (Minified)
uk: Робочий (Стиснений)

en: At least @a
uk: Щонайменше @a

en: Adjust FullCalendar settings.
uk: Зкоригувати налаштування FullCalendar.

en: Google Calendar
uk: Календар Google

en: Weekends
uk: У вихідні
