FullCalendar (8.x-1.0-alpha3) - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: Variable
hu: Változó

en: Center
hu: Középen

en: Label
hu: Címke

en: Liquid
hu: Folyadék

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Feed URL
hu: Hírcsatorna webcím

en: Options
hu: Lehetőségek

en: CSS class
hu: CSS osztály

en: Time zone
hu: Időzóna

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Month
hu: Hónap

en: Week
hu: Hét

en: Day
hu: Nap

en: All day
hu: Egész nap

en: Close
hu: Bezár

en: Time format
hu: Időformátum

en: Today
hu: Ma

en: Disable dragging
hu: Húzás kikapcsolása

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: About
hu: Leírás

en: Title field
hu: Cím mező

en: More info
hu: További információk

en: Title format
hu: Cím formátuma

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
hu: A mező címkéje, ami akkor lesz megjelenítve a felhasználónak, ha a stílushoz szükséges.

en: Style settings
hu: Stílus beállításai

en: URL field
hu: URL-mező

en: Production (Minified)
hu: Stabil (tömörített)

en: At least @a
hu: legalább @a

en: Customize fields
hu: Mezők testreszabása

en: Add fields to the view in order to customize fields below.
hu: Mezők hozzáadása a nézethez a testreszabás érdekében.
