FullCalendar (8.x-1.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Display settings
fa: تنظیمات نمایش

en: Variable
fa: متغیر

en: Center
fa: وسط

en: Label
fa: برچسب

en: Display
fa: نمایش

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Time zone
fa: ناحیه زمانی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Month
fa: ماه

en: Day
fa: روز

en: Close
fa: بستن

en: Fixed
fa: ثابت

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: About
fa: درباره

en: Title field
fa: عنوان حوزه
