FullCalendar (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Variable
it: Variabile

en: Center
it: Centro

en: Label
it: Etichetta

en: Display
it: Visualizzazione

en: Options
it: Opzioni

en: CSS class
it: Classe CSS

en: Time zone
it: Fuso orario

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Month
it: Mese

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Close
it: Chiudi

en: Time format
it: Formato ora

en: Today
it: Oggi

en: Fixed
it: Fisso

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: About
it: Informazioni

en: Title field
it: Titolo del campo

en: More info
it: Maggiori informazioni

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
it: L'etichetta per questo campo che sarà mostrata agli utenti finali se lo stile lo richiede.

en: Style settings
it: Impostazioni dello stile

en: Production (Minified)
it: Produzione (minificato)

en: At least @a
it: @a o successiva
