FullCalendar (8.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (55 entries)

en: Display settings
nl: Weergave-instellingen

en: Variable
nl: Variabele

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Display
nl: Weergeven

en: Feed URL
nl: Feed-URL

en: Options
nl: Opties

en: CSS class
nl: CSS-klassen

en: Time zone
nl: Tijdzone

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Month
nl: Maand

en: Day
nl: Dag

en: All day
nl: Hele dag

en: Close
nl: Sluiten

en: Time format
nl: Tijdformaat

en: Today
nl: Vandaag

en: Disable dragging
nl: Slepen uitschakelen

en: Fixed
nl: Vast

en: Date fields
nl: Datumvelden

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: About
nl: Over

en: Title field
nl: Titelveld

en: Maximum time
nl: Maximumtijd

en: More info
nl: Meer informatie

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
nl: Het label voor dit veld dat wordt weergegeven voor eindgebruikers, wanneer de stijl dit vereist.

en: Style settings
nl: Stijlinstellingen

en: URL field
nl: URL-veld

en: Extra options
nl: Extra opties

en: Production (Minified)
nl: Productie (gecomprimeerd)

en: Development (Uncompressed code)
nl: Ontwikkeling (niet-gecomprimeerde code)

en: Displays items on a calendar.
nl: Geeft items weer op een kalender.

en: At least @a
nl: Tenminste @a

en: Week mode
nl: Week-type

en: Path to FullCalendar
nl: Pad naar FullCalendar

en: Adjust FullCalendar settings.
nl: FullCalendar-instellingen aanpassen.

en: FullCalendar plugin
nl: FullCalendar-plugin

en: Customize fields
nl: Velden aanpassen

en: Select one or more date fields.
nl: Selecteer één of meer datumvelden.

en: Week starts on
nl: Week begint op

en: Header settings
nl: Kop-instellingen

en: Time/date settings
nl: Tijd/datum instellingen

en: Google Calendar
nl: Google Agenda

en: Use a custom title
nl: Een aangepaste titel gebruiken

en: Use a custom date field
nl: Een aangepast datumveld gebruiken

en: The new event time has been saved.
nl: De nieuwe tijd is opgeslagen.

en: FullCalendar Colors
nl: FullCalendar kleuren

en: Calendar height
nl: Agenda-hoogte

en: First hour
nl: Eerste uur

en: Minimum time
nl: Minimumtijd

en: Default event minutes
nl: Minuten voor standaardgebeurtenis

en: Weekends
nl: Weekenden

en: Disable resizing
nl: Vergroten of verkleinen uitschakelen

en: FullCalendar Options
nl: FullCalendar-opties

en: Fullcalendar
nl: Kalender
