Fullcalendar View (5.2.5) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: None
uk: Немає

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: Views
uk: Види

en: Vocabularies
uk: Словники

en: Display
uk: Показ

en: <none>
uk: <нічого>

en: Month
uk: Місяць

en: Week
uk: Тиждень

en: Day
uk: День

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Default view
uk: Базовий вид

en: CSS classes
uk: CSS-класи

en: Duration
uk: Тривалість

en: Default language
uk: Базова мова

en: Time format
uk: Формат часу

en: Classes
uk: Класи

en: Start time
uk: Початковий час

en: Current date
uk: Поточна дата

en: Add event
uk: Додати подію

en: Title Field
uk: Поле заголовку

en: End time
uk: Кінцевий час

en: Navigation links
uk: Навігаційні посилання

en: Fixed value
uk: Фіксоване значення

en: Default date
uk: Базова дата

en: Default Language
uk: Базова мова

en: Verifying entry...
uk: Перевірка запису...
