Fullcalendar View (5.3.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: None
ru: Нет

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Views
ru: Представление

en: Vocabularies
ru: Словари

en: Display
ru: Отображение

en: <none>
ru: <нет>

en: Month
ru: Месяц

en: Week
ru: Неделя

en: Day
ru: День

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: Default view
ru: Представление по умолчанию

en: CSS classes
ru: CSS классы

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Default language
ru: Язык по умолчанию

en: Time format
ru: Формат времени

en: Classes
ru: Классы

en: Start time
ru: Время начала

en: Current date
ru: Текущая дата

en: Add event
ru: Добавить событие

en: Title Field
ru: Поле заголовка

en: Fixed value
ru: Фиксированное значение

en: Default date
ru: Дата по умолчанию

en: Default Language
ru: Язык по умолчанию
