Fullcalendar View (8.x-2.7) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: List
tr: Liste

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Views
tr: Görünümler

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Display
tr: Gösterim

en: Month
tr: Ay

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: Default view
tr: Öntanımlı görüntüleme

en: CSS classes
tr: CSS sınıfları

en: Current date
tr: Geçerli tarih

en: Add event
tr: Olay ekle

en: Fixed value
tr: Sabit değer

en: Default date
tr: Varsayılan tarih
