Fullcalendar View (8.x-4.5) - en to am translation catalogue (5 entries)

en: List
am: ዝርዝር

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ
