Full swiper options (1.2.39) - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Enabled
he: מופעל

en: Custom
he: מותאם

en: navigation
he: נווט

en: Loop
he: בלופ

en: Navigation
he: ניווט

en: Direction
he: כיוון
