Full swiper options (1.2.39) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Enabled
it: Attivato

en: Custom
it: Personalizzato

en: Loop
it: Iterazione

en: Navigation
it: Navigazione

en: Speed
it: Velocità

en: Direction
it: Direzione
