Full swiper options (1.2.39) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Custom
pt: Personalizado

en: navigation
pt: navegação

en: Loop
pt: Laço

en: Navigation
pt: Navegação

en: Speed
pt: Velocidade

en: Direction
pt: Direção
