Full swiper options (1.2.40) - en to eu translation catalogue (5 entries)

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Speed
eu: Abiadura

en: Direction
eu: Helbidea
