Full swiper options (1.2.40) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Loop
ug: دەۋرىي

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Direction
ug: يۆنىلىش
