Full swiper options (1.2.41) - en to ar translation catalogue (5 entries)

en: Enabled
ar: مفعل

en: Custom
ar: مخصّص

en: Loop
ar: حلقة

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Direction
ar: الاتجاه
