Full swiper options (1.2.41) - en to gl translation catalogue (6 entries)

en: Enabled
gl: Activado

en: Custom
gl: Personalizado

en: Loop
gl: Bucle

en: Navigation
gl: Navegación

en: Speed
gl: Velocidade

en: Direction
gl: Dirección
