Full swiper options (1.2.41) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Enabled
id: Aktif

en: Custom
id: Tersuai

en: navigation
id: navigasi

en: Loop
id: Pengulangan

en: Navigation
id: Navigasi

en: Direction
id: Arah
