Full swiper options (1.2.41) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Enabled
pl: Włączone

en: Custom
pl: Własne

en: navigation
pl: nawigacja

en: Loop
pl: Pętla

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Zoom
pl: Przybliżenie

en: Speed
pl: Prędkość

en: Direction
pl: Kierunek
