Full swiper options (1.2.41) - en to sv translation catalogue (6 entries)

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Custom
sv: Anpassad

en: navigation
sv: navigering

en: Navigation
sv: Navigering

en: Speed
sv: Hastighet

en: Direction
sv: Riktning
