Full swiper options (2.0.0) - en to es translation catalogue (7 entries)

en: Enabled
es: Activado

en: Custom
es: Personalizado

en: navigation
es: navegación

en: Loop
es: Bucle

en: Navigation
es: Navegación

en: Speed
es: Velocidad

en: Direction
es: Dirección
