Full swiper options (2.0.0) - en to ca translation catalogue (5 entries)

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Loop
ca: Bucle

en: Navigation
ca: Navegació

en: Direction
ca: Direcció
