Full swiper options (2.0.0) - en to ro translation catalogue (5 entries)

en: Enabled
ro: Activat

en: Custom
ro: Personalizat

en: Loop
ro: Buclă

en: Navigation
ro: Navigator

en: Direction
ro: Direcție
