Funding (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: All
it: Tutti

en: Fields
it: Campi

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Output
it: In uscita

en: Weight for @title
it: Peso per @title
