Google Analytics Dashboard (1.0.0) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Date
id: Tanggal

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Hostname
id: Nama host

en: Users
id: Pengguna

en: Page Title
id: Judul Halaman

en: City
id: Kota

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Source
id: Sumber

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
