GA Push (8.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Value
uk: Значення

en: Description
uk: Опис

en: Action
uk: Дія

en: Category
uk: Категорія

en: Label
uk: Мітка

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: Default
uk: Базово

en: Event
uk: Подія

en: Statistics
uk: Статистика

en: Page
uk: Сторінка

en: Location
uk: Місце розташування

en: Method
uk: Спосіб

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: This ID is unique to each site you want to track separately, and is in the form of UA-xxxxxxx-yy. To get a Web Property ID, <a href=":analytics">register your site with Google Analytics</a>, or if you already have registered your site, go to your Google Analytics Settings page to see the ID next to every site profile. <a href=":webpropertyid">Find more information in the documentation</a>.
uk: Даний ID є унікальним для кожного сайту, статистику відвідувань якого необхідно відстежити. Він надається у форматі UA-xxxxxxx-yy. Щоб отримати ідентифікатор акаунту, <a href=":analytics">зареєструйте сайт в Google Analytics</a>. Якщо сайт вже зареєстровано, перейдіть на сторінку налаштувань Google Analytics і знайдіть ID сайту, розташований поруч з його профілем сайту. Більш детальну інформацію можна знайти в <a href=":webpropertyid">документації</a>.

en: GA PUSH UTMP @type request with: @data
uk: GA PUSH UTMP @type запит з: @data

en: GA PUSH UTMP @type response with: @data
uk: GA PUSH UTMP @type відповідь з: @data
